Uusimmat uutiset

 

Toimitsijalista 2019
 

AM-kilpailu 10.-11.8.2019 Toimitsijat

 

Kilpailunjohtaja: Marja-Liisa Lehto

Varakilpailunjohtaja: Roy Hellen

Tiedottaja: Sanna Hosio

Ratamestari: Tarja Pääkkönen, Regina Kalenius, Jorma Pelkonen ja Markku Lehto

Sähköt: Juha Laukkanen/Niklas Rosenblad

Info: Tina Collan-Weber, Jessica Weber

Lähtö 1: Roy Hellen (rakenteet). Kaj-Erik Hellen, Tauno Nyman, Milko Lehto, Anna Hellen, Tomas Björklöf, Terese Winberg

Lähtö 2: Reijo Tarvainen (rakenteet). Heidi Sundman, Päivi Nyman, Nina Rosenblad, Linda Andersson, Peter Björkjöf (lauantai), Tiina Fagerström (lauantai) 

Maali: Kenneth Weber, Jerker Fagerholm, Sari Rogovin, Harald Knaapinen (lauantai), Alexander Weber, Linus Lehto,  Sesa Lehto ( viestin maalileimaus sunnuntai)

Viestin sisäänluku 11.8: Milko Lehto, Tomas Björklöf, Timo Rossi, Lauri Lehto, Eelis Lehto,/ Leiman tarkistus: Jerker Fagerholm, Alexander Weber, Jennie Fagerholm 

Tulospalvelu: Result Fellows Risto Kivinen

Tulostaulu: Mikaela Sundman

Kisakuvat: Linda Fagerholm

Kilpailurakenteet: Jerker Fagerholm ja Regina Kalenius

Mestaruusmitalit ja RR-sarjojen palkinnot: Virpi Ojanen

Bajamajat: Regina Kalenius

PelastussuunnitelmaRegina Kalenius

Kahvio: Pirjo Rautiainen, Anne Werthman (lauantai ), Kathrin Knaapinen, Riitta Portman (sunnuntai), Esa Laukkanen (lauantai), Tiina Mäkilä (lauantai),  Elisabeth ja Petri Kajander, Sesa Lehto (lauantai)

Muksula: Linda Fagerholm, Marja Feldt (vain lauantai)

Ensiapu:Leena Rossi, Gunilla Heerman,

KuulutusJorma Lehto, Hannu Yliuntinen

Viitoitukset, liikennemerkit ja kuulutuslaitteet: Jorma Pelkonen

Numerolaput: Thea Holmström

Paikoitus: Bo Sundman, Jan Loskin, Reijo Holmqvist,  Jorma Lappalainen,  Juha Pakkala, Jari Salminen

Viesti: Lähdön 1 ja 2 toimitsijat jakavat lähtökartat ja valvovat viestin vaihtokarttoja ja vaihtoa

Vesipiste lauantai 10.8: Timo Rossi 

Prikkojen juoksijat:

Lauantai 10.8: Timo Rossi, Harald Knaapinen, Tomas Björklöf, Milko Lehto, Linus Lehto, Sanna Hosio, Regina Kalenius, Jorma Pelkonen, Hannu Yliuntinen

Sunnuntai 11.8: Timo Rossi, Milko Lehto, Tomas Björklöf,  Sanna Hosio, Regina Kalenius, Jorma Pelkonen, Hannu Yliuntinen